Zakłady na żużel – co najlepiej obstawiać?

Może dla niektórych będzie to pewna ciekawostka, ale żużel to jeden z najbardziej popularnych sportów w naszym kraju. Kiedy kibice mogli wchodzić na stadiony, to na arenach żużlowych nie brakowało sympatyków. Pod tym względem lepsze statystyki osiągała (i to nie zawsze) piłka nożna. Co jest potrzebne, by skutecznie obstawiać żużel? Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, to zapraszamy do poniższego artykułu.

co obstawiać w żużlu
Zakłady na żużel – co najlepiej obstawiać?

Jakie zakłady można obstawiać w żużlu?

Popularność żużla, dla osób związanych z firmami bukmacherskimi, nie jest nowym zjawiskiem. Włodarze takich podmiotów doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jest to bardzo chętnie oglądany sport na terenie naszego kraju. Nic zatem dziwnego, że można obstawiać żużel na wiele rozmaitych sposobów. Do dyspozycji Klientów są np. zakłady długoterminowe. O co tutaj jednak dokładnie chodzi? Możesz grać m.in. zakłady na to, kto zostanie Mistrzem Świata. W ostatnim czasie triumfy na tym polu święci Bartosz Zmarzlik. Żużlowiec z naszego kraju nie tylko zdobył tytuł, ale kilkanaście miesięcy potem go obronił.

Uważasz, że Polak znowu będzie najlepszy? Możesz zatem znaleźć firmy bukmacherskie i tak postawić. Przykładowo możemy obstawić żużel w STS, który ma świetną ofertę zakładów właśnie na czarny sport. Nie da się ukryć, że podmioty z tej branży oferują tego typu opcje przez cały cykl trwania imprezy. Mistrzostwa Świata składają się natomiast z kilkunastu rund. Wydaje się, że najlepiej jest obstawiać po kilku pierwszych zawodach. Wtedy w grze jest już zazwyczaj tylko kilku zawodników. Łatwiej wyselekcjonować tego, który rzeczywiście powinien odegrać znaczącą rolę w końcowym rozrachunku.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl155 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jeśli chodzi o zakłady długoterminowe w żużlu, to do wyboru są także typy np. na mistrza Polski. Rywalizacja (o to trofeum) jest zaś bardzo zacięta. Dla graczy to chyba dobrze, ponieważ można liczyć na atrakcyjne kursy. Nie brakuje także zakładów krótkoterminowych. Dotyczą one np. meczów klubowych, spotkań reprezentacji narodowych itp. Masz szansę obstawić, która drużyna będzie lepsza, czy wygra z handicapem itp. Co jeszcze jest do dyspozycji typerów? M.in. zakłady na overy/undery punktowe.

Atut własnego toru ma znaczenie

Chcesz obstawić spotkanie ligi żużlowej? Zależy Ci na wygranej? W takim razie weź pod uwagę, gdzie będą rozgrywane zawody. Chyba w żadnej innej dyscyplinie (z tych najbardziej znanych) atut swojego toru nie ma aż tak dużego znaczenia, jak tutaj. Z czego to wynika? Osoby odpowiedzialne za tory mogą przygotować obiekt pod zawodników danej ekipy. Ma to zaś kolosalne znaczenie. Czasami goście dopiero po kilku startach wiedzą, jakie ścieżki na trasie są najlepsze itp. Wtedy jednak wynik może być już nie do odrobienia.

140 PLN bez ryzyka od bukmachera STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Co jeszcze jest kluczowe przy obstawianiu żużla? Generalnie znajomość danego toru. Jeśli dany żużlowiec jeździ po konkretnym owalu już od kilku lat, to zna go, jak własną kieszeń. A tego typu informacje – w tym sporcie – są szczególnie istotne. Doświadczeni zawodnicy wiedzą, gdzie jechać, by rozpędzić się do odpowiedniej prędkości. Nawet, jeśli przegrają start, to mogą wyprzedzić rywala na trasie.

Dokładnie przeanalizuj składy

W rozgrywkach ligowych jest to ważna sprawa. W turniejach indywidualnych tak naprawdę każdy jedzie na swój rachunek. Niektórzy uważają, że dzięki temu jest znacznie łatwiej typować. Inni wolą zaś obstawiać za własne pieniądze spotkania klubów. Aby jednak być skutecznym na tej płaszczyźnie, trzeba dokładnie sprawdzić składy zarówno gospodarzy, jak i gości. Nie ma przeszkód, by zweryfikować ostatnie wyniki obu klubów. Pamiętaj, by robić to pod kątem miejsca rozegrania danego spotkania. Możesz oczywiście sprawdzić, jak gospodarze pojechali w ostatnim spotkaniu wyjazdowym.

ewinner logowanie
Polski bukmacher eWinner – kod na bonus bez ryzyka

Najważniejsze jest jednak to, by skupić się na ich dyspozycji w meczach u siebie. Często jest bowiem tak, że forma klubu żużlowego w spotkaniu domowym mocno różni się od dyspozycji z potyczki wyjazdowej. Tak samo postępuj z gośćmi. Przede wszystkim sprawdź, jak rywale radzili sobie w ostatnich potyczkach wyjazdowych. Co jeszcze jest istotne? Dokładna znajomość regulaminu. Dzięki temu będziesz wiedział, ile razy maksymalnie może pojechać faworyt itd. Jeśli chodzi o spotkania klubowe, to ogólne zasady są takie same. Sprawa dotyczy jednak szczegółów, które też mogą mieć jednak wpływ na końcowe wyniki.

Która drużyna będzie bardziej zmotywowana?

Co jeszcze sprawdzić? Przeanalizuj dokładnie etap danego sezonu. W pewnym momencie niektóre drużyny cały czas jeszcze o coś walczą, a inni mogą już być myślami na wakacjach. Nie da się ukryć, że zawodnicy z tej drugiej grupy nie będą szczególnie zmotywowani. To zaś przekłada się na formę i wynik całego zespołu. Warto zatem stawiać przede wszystkim na takie drużyny, którym w najbliższych startach nie zabraknie determinacji.

W takim sporcie nawet minimalny brak zaangażowania ma duże przełożenie na ostateczny rezultat. Warto sprawdzać również informacje dotyczące danego klubu. Szczególnie pod kątem konfliktów, kwestii finansowych itp. Jeśli np. goście od dość dawna nie otrzymują pensji, to raczej trudno przypuszczać, by jeździli z maksymalnym zaangażowaniem. Nawet, jeśli w wywiadach mówią coś zupełnie innego.

5 / 5. Ocen: 3

betfan bonus bez depozytu

Zakłady bukmacherskie

NAJLEPSI BUKMACHERZY