Zakłady bukmacherskie – wpłaty, wypłaty pieniędzy od bukmachera

Jeśli planujemy typowanie zakładów, prędzej czy później będziemy musieli zrozumieć kwestię płatności w firmach bukmacherskich. Z tego artykułu będziemy się mogli dowiedzieć, jakie są najbardziej popularne sposoby odstępne u buków w Polsce i jak funkcjonuje od strony finansowej typowanie. 

płatności bukmacherskie
Zakłady bukmacherskie – wpłaty, wypłaty pieniędzy od bukmachera

Bukmacherzy – metody płatności

Na wybranych witrynach pozwalających na zawieranie zakładów wzajemnych, bonusy na powitanie umożliwiają rozpoczęcie obstawiania bez zdeponowania środków, niemniej tak promocyjne warunki bardzo szybko dobiegają końca. W końcu wystąpi taka chwila, iż będziemy potrzebowali zrobić wpłatę u bukmachera. Jeśli na co dzień nie korzystamy z internetowych sposobów płatności, proces zdeponowania pieniędzy u buka, może się nam wydawać nieco skomplikowany. W rzeczywistości, nie ma żadnych powodów do strachu. 

Legalnie działające polskie firmy bukmacherskie posiadające licencję od Ministra Finansów, oferują tylko dobrze sprawdzone, a do tego bezpieczne sposoby płatności. Skorzystanie z nich, nie jest naprawdę trudne. Zwykle robienie wpłat albo wypłat u buków skończy się dosłownie na paru kliknięciach, zatem na pewno bardzo dobrze sobie poradzimy. Ponadto większość takich stron posiada w ofercie więcej, aniżeli jeden sposób płatności, za sprawą czego możemy samodzielnie dobra taką metodę, która najbardziej nam odpowiada i jest dla nas najwygodniejsza. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1640 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2720 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Metody płatności dostępne u polskich bukmacherów

Sposoby płatności u legalnie działających w Polsce bukmacherów, prezentują się jak poniżej:

Wpłaty u buków 

 • BLIK,
 • Tradycyjne przelewy,
 • dotpay,
 • PayU,
 • tosty.com,
 • dotpay,
 • wpłata w stacjonarnym lokalu,
 • paysafecard,
 • Neteller,
 • Skrill,
 • MasterCard,
 • VISA,
 • Blue Media. 

Wyżej zostały wymienione najbardziej rozpowszechnione sposoby robienia wpłat u buków. Raczej nie zdarza się jednakże, żeby jeden bukmacher oferował je naraz. Zwykle każda z firm udostępnia nam tylko wycinek – większy albo mniejszy. Jeśli ostrzymy sobie zęby na wybraną metodę płatności, to najlepiej przed założeniem konta sprawdzić, czy interesująca nas firma posiada ja we własnej ofercie. 

Nowy legalny bukmacher BetcrisBonus
Freebet na start200 PLN
Zakład bez ryzyka50 PLN
Freebet na esport25 PLN
Bonus urodzinowy20 PLN
Cashback co wtorekdo 100 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Betcris.pl
Aktualna oferta bonusów w Betcris Polska

Wypłaty u buków 

Jedynym dozwolonym sposobem wypłat u buków, jest w naszym kraju przelew na bankowe konto. Niestety prawo w Polsce nie pozwala bukmacherom na oferowanie innego sposobu wyjmowania środków z serwisu. Będzie to coś, z czym jest się pogodzić. 

Aby wypłacać pieniądze od firmy bukmacherskiej online, trzeba posiadać konto w banku polskim założonym na swoje nazwisko. Nie można także bowiem zlecać przelewy na konto, które jest własnością innej osoby. 

Czy firmy bukmacherskie pobierają opłaty od wpłat i wypłat 

W naszym kraju płatności w firmach bukmacherskich wykonywane są bez prowizji – oznacza to, iż bukmacherskie serwisy nie pobierają od graczy opłat ani procentów od wpłat czy wypłat z serwisu. To z dużym prawdopodobieństwem rezultat dużej konkurencji między wieloma na rynku polskim firmami. Nikt nie zabrania oczywiście bukmacherom wprowadzania prowizji, ale byłby to z pewnością strzał w stopę. Kto zechciałby typować u firmy, skoro do wybranka mamy parę innych serwisów, gdzie opłaty funkcjonują na opłacalnych bardziej warunkach. 

legalny bukmacher betfan
Darmowe zakłady bez ryzyka u Polskiego bukmachera Betfan

Pamiętajmy jednakże, iż brak prowizji od strony buka, nie jest jeszcze wszystkim. Tak samo jak w przypadku innych zarobków i płatności, do naszych pieniędzy może się poczuć upoważniony bank lub, nie zgadniemy, skarbówka. Trzeba brać to pod rozwagę i zawsze kontrolować.

Prowizje banków od transakcji kartami u bukmacherów 

Wiele instytucji bankowych obejmuje wpłacanie u buków własną prowizją. Firmy bukmacherskie nie zobaczą nawet złotówki i nie będzie mieć z tym nic wspólnego. My i tak jednakże wyjdziemy na minus, a pewnie nie zrobi nam zbyt dużej różnicy, kto zabierze nam kasę. 

W sporym skrócie: jeśli wpłacimy pieniądze do bukmachera za pomocą płatniczej karty wydawanej przez wybrane banki polskie, to będziemy się musieli pożegnać z procentem zainwestowanej wcześniej kwoty. W naszym kraju dostępna jest tak duża liczba banków, iż nie możliwe jest opisanie wszystkich płatności. Każda z firmy posiada swój sposób działania oraz regulamin. W wybranych bankach pobiera się się zryczałtowaną, czyli za każdym razem identyczną, kwotę prowizji, zaś w innych konieczne jest opłacenie procentu od transakcji. 

darmowy bonus bukmacherski sts
Darmowy bonus bez ryzyka – Kod promocyjny na 100 PLN: BETONLINE

Zawsze przydatne będzie nieco informacji z rzeczywistego życia. Jak prezentują się zapisy przykładowe w regulaminie polskich instytucji bankowych? Tzw. prowizja od wykonywanych transakcji robionych w punktach, które akceptują kartę oznaczone jako bukmacherskie zakłady, to w banku PKO 10 złotych, zaś w Banku Millennium 5 złotych. To dosyć duże kwoty. Tym bardziej dla tych osób, które zechcą typować za małe pieniądze, może to być duża część zaplanowanego przez nich budżetu. 

Koniecznie powinniśmy się zapoznać z regulaminem, jaki obowiązuje w naszym banku – i zrobić to jeszcze przed zleceniem swojej pierwszej wpłaty u buka. Również dobrze okazać się może, iż znacznie bardziej aniżeli transakcja za pomocą karty, opłaca się nam założenie elektronicznego portfela oraz zlecanie za jego pośrednictwem depozytów. 

Podatek od uzyskanych wygranych 

Z pewnością udało się nam zauważyć, iż w naszym kraju każdy z podstawionych kuponów opodatkowany jest już na samym początku – fiskus bowiem żąda 12 procent z każdej stawki zakładu. To właśnie z uwagi na to, jeśli obstawimy przykładowo 100 złotych z kursem 2.00, w praktyce wygramy 176 złotych, nie zaś 200 złotych. 

Na tym oczywiście nie kończą się płatności w bukmacherskich zakładach. Poza daniną od stawki na kuponach, istnieje coś takiego jak zryczałtowany dochodowy podatek od wygranych większych, aniżeli 2280 złotych. Wynosi on 10 procent i tyczy się tylko zakładów, które zakończyły się dużym napływem gotówki. Jeśli postawilibyśmy zatem 10 złotych i wygralibyśmy szaloną taśmę AKO po kursie 500.00, to wygralibyśmy 8,80 złotych x 500.00, czyli w rezultacie 4400 złotych. W praktyce dostalibyśmy jednakże do swojej dyspozycji tylko 3960 złotych, gdyż 10 procent należy się państwu polskiemu. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1640 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2720 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Takie jest niestety życie. Pocieszeniem może być fakt, iż nie tylko osoby będące fanami bukmacherskich zakładów, objęci są podatkiem dodatkowym. Muszą go opłacić również pozostali zwycięzcy w loterii. 

Przelewy od bukmacherów – jak długo trzeba na nie czekać? 

Jeśli chodzi o czas trwania przelewów od polskich buków, można te firmy podzielić na dwie różne grupy: 

 • przedsiębiorstwa, które starają się mocno o podwyższanie jakości takiej usługi oraz mają w ofercie specjalne programy do szybkich płatności, za sprawą których przelewy mogą docierać do najpopularniejszych banków w kilkanaście minut, 
 • przedsiębiorstwa nieangażujące się w tematykę przelewów i deklarujące, iż czas sfinalizowania transakcji zależny będzie od bankowych procedur. 

Jeśli zależy nam na szybkich wypłatach, powinniśmy się prawdopodobnie zdecydować na dobrego bukmachera, który ma w ofercie umowę z instytucjami bankowymi na tak zwane szybkie przelewy. Konkretne zasady tego rodzaju usług, zależne są niewątpliwie od polityki wybranego buka. 

5 / 5. Ocen: 5

betfan bonus bez depozytu

Zakłady bukmacherskie

NAJLEPSI BUKMACHERZY