Typowanie tenisa u bukmacherów – czy można zarobić?

To jedna z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych na terenie naszego kraju. Okazuje się, że możesz obstawiać naprawdę przeróżne zakłady. Co konkretnie? Tego dowiesz się z poniższego poradnika. Poruszamy także kwestię tego, jak należy podchodzić do typowania spotkań w ramach tej dyscypliny.

typowanie tenisa ziemnego
Typowanie tenisa u bukmacherów – czy można zarobić?

Jakie zakłady można obstawiać u bukmacherów na tenis?

W profesjonalnych firmach bukmacherskich masz naprawdę bardzo dużo wariantów, które są do Twojej dyspozycji. Zdarzają się gracze, którzy z wyprzedzeniem obstawiają m.in. typy długoterminowe. Są one zaś wystawiane przede wszystkim na ważne, bardzo prestiżowe turnieje. Chodzi m.in. o zawody, które są zaliczane do Wielkiego Szlema (Australian Open, Roland Garros, Wimbledon oraz US Open). Jeśli ktoś jest zainteresowany, to może postarać się przewidzieć, który zawodnik w finalnym rozrachunku okaże się najlepszy i pokona pozostałych konkurentów itd.

Co jeszcze jest do obstawiania w tenisie ziemnym? Mimo wszystko o wiele więcej osób decyduje się na typowanie zakładów krótkoterminowych. Dotyczą one zaś np. konkretnego – zbliżającego się wielkimi krokami – meczu na korcie tenisowym. Jeśli chodzi o takie opcje, to masz naprawdę wiele wariantów do wyboru. Nie ma problemu, by obstawiać np. na triumfatora konkretnego pojedynku. W ofercie dobrych firm bukmacherskich znajdują się także m.in. zakłady na handicapy. Uważasz, że jeden z graczy pokona drugiego 2:0, albo nawet 3:0 (w setach)? W takim razie możesz to obstawić na stronie bukmachera. A wszystkie szanujące się firmy z tej branży dokładają wszelkich starań, by możliwych opcji było jak najwięcej. Nie ma przeszkód, by typować także overy i undery. Dotyczące tylko poszczególnych setów albo wyników w całych spotkaniach.

STS z kodem promocyjnym BETONLINEBonus
Bonus za 3 depozyty1500 PLN
Zakład bez ryzyka100 PLN
Zakład bez ryzyka w Betgames20 PLN
Zakład bez ryzyka na Wirtualki20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.STS.pl
Aktualna oferta bonusów Polskiego bukmachera STS

Warto dodać, że masz okazję grać zaś nie tylko najbardziej popularne zawody, które cieszą się największym zainteresowaniem. Jeśli wybierzesz odpowiedniego bukmachera (ranking bukmacherów tutaj), to opcji Ci nie zabraknie. Swobodnie będziesz mógł typować także turnieje o wiele mniejszej randze, niż te, które są zaliczane do Wielkiego Szlema.

Forma na danym turnieju ma bardzo duże znaczenie

Chcesz możliwie regularnie wygrywać pieniądze w zakładach bukmacherskich? W takim razie trzeba wiedzieć, jak prawidłowo typować spotkania. Musisz m.in. sprawdzać wyniki zawodników na konkretnym turnieju. Dlatego najlepiej byłoby odpuścić sobie typowanie pierwszych potyczek. To zawsze jest bowiem wielka niewiadoma, jak poradzą sobie poszczególni gracze. Szczególnie jeśli chcesz obstawiać kogoś spoza czołówki. Warto dodać, że zawodnicy oraz zawodniczki bardzo często podróżują. Pierwsze spotkania są loteryjne, ponieważ niektórzy potrzebują nieco więcej czasu, by się zaaklimatyzować itd. Rekomenduje się zatem, by odpuścić sobie granie spotkań pierwszej oraz nawet drugiej rundy. Dzięki temu unikniesz ryzyka związanego z tym, że np. konkretny zawodnik nie zdążył się odpowiednio zaaklimatyzować i przegrał z dużo niżej rozstawionym przeciwnikiem itd.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Poza tym będziesz miał większe pole do manewru w aspekcie analizy. O co tutaj chodzi? Jeśli konkretny gracz rozegrał już np. dwa spotkania, to łatwiej jest oszacować jego aktualną formę. Tak samo, jak jego przeciwnika. Na skutek tego prościej będzie Ci ocenić, który z tenisistów ma większe szanse na zanotowanie dobrego wyniku w bezpośrednim starciu.

Rodzaj nawierzchni

Osoby, które dopiero zaczynają interesować się tym sportem i dopiero obstawiają typy na tenis, mogą do końca nie wiedzieć, że w tenisie mamy kilka nawierzchni. Np. Roland Garros jest rozgrywany na cegle. Z kolei Wimbledon na trawie. A ten aspekt ma bardzo duże znaczenie. Warto wiedzieć, że każdy ma swoją ulubioną nawierzchnię. Np. Roger Federer był królem trawy. Tymczasem Rafael Nadal wygrał mnóstwo spotkań w trakcie Roland Garros itp.

Nowy legalny bukmacher BetcrisBonus
Freebet na start200 PLN
Zakład bez ryzyka50 PLN
Freebet na esport25 PLN
Bonus urodzinowy20 PLN
Cashback co wtorekdo 100 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Betcris.pl
Aktualna oferta bonusów w Betcris Polska

Analizując szanse obu zawodników musisz zatem sprawdzić, gdzie jest rozgrywany konkretny turniej. Potem, na tej podstawie, warto dowiedzieć się, jak konkretnym tenisistom układała się gra w ostatnim czasie – właśnie na tej nawierzchni. Jeśli np. jakiś gracz ostatnio osiągał bardzo dobre wyniki na trawie, to wcale nie jest przesądzone, że tak samo dobrze będzie mu szło również na innej nawierzchni. Zadaniem typera jest zatem dokładne sprawdzenie tej kwestii.

Sprawdzaj wyniki spotkań bezpośrednich

Jeśli zależy Ci na dokładnej analizie, to musisz dokładnie sprawdzać rezultaty ostatnich potyczek pomiędzy konkretnymi zawodnikami albo zawodniczkami. Na szczęście są rozmaite strony internetowe, gdzie możesz zweryfikować ten aspekt, a nawet sprawdzać, jakie są typy na tenis. A nie powinno się go bagatelizować. Czasami jest bowiem tak, że konkretny zawodnik ma patent na swojego rywala. Posiada np. bardzo nieprzyjemny rodzaj serwisu, który sprawia olbrzymie kłopoty konkretnemu przeciwnikowi.

Jeśli zatem np. w ostatnim czasie jeden z tenisistów wygrał 80% spotkań z drugim, to nie jest to przypadkowe. Oczywiście, musisz wszystko dokładnie sprawdzić pod kątem konkretnej nawierzchni, na której ma być rozegrany kolejny pojedynek. Ważne jest także to, jak te minione mecze przebiegały. Jeśli były one jednostronne, to tym bardziej warto zagrać na zawodnika, który ostatnio regularnie wygrywał ze swoim konkurentem.

5 / 5. Ocen: 4

betfan bonus bez depozytu

Zakłady bukmacherskie

NAJLEPSI BUKMACHERZY