Obrót bukmacherski – czym jest i jak go wykonać?

Mówi się, że w świecie nie ma nic za darmo. Jak to się ma do promocji i bonusów bukmacherskich, które w dzisiejszych czasach proponują nam dosłownie wszyscy bukmacherzy online? Okazuje się, że nie są one tak kolorowe, jak często się je przedstawia, a każda z promocji wymaga od nas spełnienia określonych warunków. Tym najczęściej występującym jest tak zwany obrót bukmacherski. Czym on tak właściwie jest i co powinniśmy wiedzieć na jego temat? To postaramy się wyjaśnić w tym wpisie.

co to jest obrót bukmacherski
Obrót bukmacherski – czym jest i jak go wykonać?

O ile obrót bukmacherski jest utrudnieniem w otrzymywaniu bonusów, jest też czymś koniecznym do walki z ewentualnymi nadużyciami. Dobrze przygotowany, wcale nie utrudni nam dostępu do środków promocyjnych. Wręcz przeciwnie – pozwoli nam dodatkowo je pomnożyć.

Obrót bukmacherski – czym tak właściwie jest?

Gdy tylko zostanie nam przyznany dowolny bonus bukmacherski, pochodzące z niego środki umieszczane są na specjalnie do tego przygotowanym koncie (bonusowym). Przebywając tam są niemożliwe do wypłacenia, a korzystanie z nich jest ograniczone – zależnie od konkretnego bukmachera, z usług którego korzystamy. Abyśmy mogli dowolnie dysponować tymi środkami, będziemy musieli przenieść je na saldo główne. Tutaj zaś do akcji wkracza obrót bukmacherski, który właśnie do tego przeniesienia prowadzi.

Obrót to nic innego jak wydawanie środków bonusowych określoną ilość razy i na zdefiniowanych przez bukmachera warunkach, mające na celu właśnie przeniesienie środków z salda bonusowego na to depozytowe. Jeżeli więc w środkach bonusowych otrzymamy 1000 złotych, aby je przenieść będziemy musieli dokonać trzykrotnego obrotu, będziemy musieli wydać 3000 złotych z tych środków, by stało się to możliwe. Oznacza to, że będziemy zmuszeni do wygrywania.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1640 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2720 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Obrót to konieczność, ale i coś, czego wcale nie musimy wypełnić. Jeśli nam się to nie uda, środki przyznane przez bonus przepadną. Nie spotkamy się jednak z innymi konsekwencjami braku spełnienia obowiązku obrotowego.

Wymagania obrotu bukmacherskiego

Obrót bukmacherski nie jest czymś, w przypadku czego moglibyśmy wypisać jeden standardowy, uniwersalny regulamin. Każda dobra firma bukmacherska podchodzi do niego bowiem w zgoła odmienny sposób. Dla nas istotne jest jedno – im mniejsza ilość wymagań i ograniczeń, tym lepiej właśnie dla nas.

Bukmacherzy online zazwyczaj obarczają obrót dodatkowymi wymaganiami (poza ilością obrotów, jakie należy wykonać). Potrafią przy tym mieć inne wymagania w tym kontekście w powiązaniu z różnymi oferowanymi przez siebie bonusami. Do najbardziej typowych wymagań zaliczyć można:

 • wielokrotność obrotu – to, ilukrotnie będziemy musieli wydać środki bonusowe,
 • rozwiązanie zakładu – wielu bukmacherów nalicza obrót tylko od kuponów rozwiązanych jako wygrane (jeśli przegramy, ilość środków do obrócenia nie zmienia się),
nowa oferta powitalna w sts online
Nowa oferta bonusów w STS online
 • rodzaj kuponu – to, czy danego obrotu możemy dokonywać na kuponach pojedynczych, akumulacyjnych, systemowych czy po prostu dowolnych,
 • minimalny kurs – to częsty wymóg, według którego obrót dokonuje się tylko na kuponach z określonym kursem minimalnym,
 • czas na obrót – zazwyczaj liczony jest on w miesiącach i zależny od rodzaju bonusu.

Obrót bukmacherski na przykładzie

Zdecydowanie najlepiej jest przedstawić schemat, w obrębie którego działa obrót bukmacherski na przykładzie z życia wziętym. Posłużymy się do tego bonusem powitalnym, jaki oferuje bukmacher STS. W jego ramach możemy otrzymać nawet 1500 złotych w środkach promocyjnych przy dokładnie takiej pierwszej wpłacie w jego serwisie internetowym. Bukmacher online przyznaje te środki na konto bonusowe i wymaga od nas trzykrotnego obrócenia nimi na dowolnych kuponach o kursie minimalnym 1.91.

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback1300 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Załóżmy więc, że doładowaliśmy konto na kwotę 1200 złotych i dokładnie tyle trafiło na nasze saldo bonusowe. Musimy więc wydać 3600 zł (3*1200 zł) na zakłady, typując właśnie przy użyciu środków bonusowych. Do obrotu zalicza się stawka z wygranych kuponów. Jeśli zatem zagraliśmy kupon na stawce 200 złotych i wygraliśmy 400 złotych, to 200 zł odejmujemy z koniecznego do przeprowadzenia obrotu. W takiej sytuacji pozostanie nam już tylko 3400 złotych do obrócenia. Przegrane kupony nie zmniejszają wartości obrotu, jednak utrudniają go (nie pozyskujemy w końcu więcej środków na typowanie).

Co jeszcze warto wiedzieć o obrocie bukmacherskim?

Obrót bukmacherski nie jest w żaden sposób czymś trudnym do zrozumienia. Oczywistym jest jednak to, że nie każdy musi być z nim zaznajomiony, szczególnie jak bukmacherzy w Polsce takie bonusy hojnie obdarowują nowych graczy. W szczególności jeśli do tej pory nie miał zbyt wiele wspólnego z obstawianiem. Poniżej przedstawiamy kilka z tych rzeczy, które warto wiedzieć właśnie na temat obrotu bukmacherskiego.

 • Obrotu nie musimy wykonać „na raz”. Możemy go rozłożyć na dowolną liczbę zakładów. Pamiętajmy jednak, że każdy musi spełniać wymagania obrotowe.
 • Większość bonusów wymaga obrócenia środków promocyjnych. Wyjątkiem są tutaj tak zwane freebety, z których środki nie trafiają na konto bonusowe, a które są tymi najbardziej pożądanymi.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1640 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2720 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE
 • Im więcej środków zapewnia bonus, tym zwykle większe są wymagania obrotowe. Pamiętajmy, że nie każdemu uda się obrócić bonus bez depozytu. Jeśli nie zdołamy tego zrobić, nie musimy się martwić – nie będzie to miało żadnych dalszych konsekwencji.
 • Obrotu nie pomniejszają wygrane. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, odejmowane są stawki.
 • Każdy bukmacher to również inne wymagania co do obrotu bukmacherskiego. Nie wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce podchodzą do tego w przyjazny dla klienta sposób – zanim więc sięgniemy po promocję, koniecznie zapoznajmy się z regulaminem.
 • Nie warto typować w obrębie kuponów akumulacyjnych, jeśli oczywiście bukmacher tego nie wymaga. Wiąże się z nimi bowiem znacznie wyższe ryzyko, a i tak znaczenie ma stawka, a nie potencjalna wygrana.
 • Typowanie za środki bonusowe wymaga od nas zaznaczenia odpowiedniej opcji. Dostępna jest ona przy zawieraniu kuponu. Pamiętajmy bowiem, że wciąż do dyspozycji mamy saldo główne. Obrót dokonuje się wyłącznie przy typowaniu za środki bonusowe.
 • Obrotu bukmacherskiego zwykle musimy dokonać w określonym czasie. Zwykle jest on adekwatny do konkretnego bonusu i ilości środków, jakie on tak właściwie nam daje.

5 / 5. Ocen: 5

betfan bonus bez depozytu

Zakłady bukmacherskie

NAJLEPSI BUKMACHERZY