Najlepsze sposoby na skuteczne obstawianie zakładów

Zakłady wzajemne są czymś, do czego ludzie podchodzą w bardzo różny sposób. Jedni nastawiają się na większe emocje, nie zważając na to, czy zakłady będą skuteczne, czy nie. Stawiają przy tym na drużynę, której tak naprawdę kibicują. Inni zaś podchodzą do tego z czysto „biznesowych” pobudek, starając się osiągnąć w tym jak największą skuteczność, obstawiając wyłącznie spotkania, w których nikomu nie kibicują (może to zaburzać ich pojęcie obiektywności). My w dzisiejszym wpisie skupimy się na tych drugich. Zaprezentujemy nasze sposoby na to, by typowanie było nie tylko przyjemne, ale i przynosiło wymierne zyski.

najlepsze sposoby na obstawianie
Najlepsze sposoby na skuteczne obstawianie zakładów

Najlepsze sposoby na to, by typować skutecznie

Sposobów na to, by uczynić własne typy bukmacherskie trafionymi i przynoszącymi korzyści jest sporo i każdy typer wraz z czasem znajduje te swoje – te, które rzeczywiście pozwalają mu typować z większą skutecznością. Mimo, że w dużej mierze jest to kwestia indywidualna, istnieje kilka rzeczy bardzo uniwersalnych – takich, do których powinien zastosować się każdy. Poniżej przedstawiamy pięć z nich.

1. Dokładna analiza wszystkiego, co tylko da się przeanalizować

Nie od dziś wiadomo, że do każdego zakładu powinno się odpowiednio przygotować. Nie należy zdawać się wyłącznie na intuicję – tak robią „niedzielni” typujący. Chcąc być skutecznym wręcz trzeba wszystko analizować i na wszystko zwracać uwagę. Na przykładzie piłki nożnej można wskazać między innymi takie elementy do analizy, jak:

  • aktualna sytuacja drużyn w lidze lub rozgrywkach – to ona sugeruje, czy mają jeszcze szanse, ale i jak sobie do tej pory radzą;
  • forma drużyn i zawodników – tę najłatwiej jest rozpoznać po ich ostatnich meczach;

140 PLN bez ryzyka od bukmachera STS

Kod promocyjny: BETONLINE

  • styl gry obu zespołów biorących udział w meczu – styl gry można zaobserwować przy oglądaniu meczów, ale i samych statystyk, z których korzystają zawodowi typerzy. Drużyny z bardziej ofensywnym podejściem strzelają więcej bramek – są też często faulowane. Te agresywne i słabsze częściej faulują;
  • kontuzje i elementy losowe – sporty mają to do siebie, że dość często generują u piłkarzy (i nie tylko) kontuzje. Jeśli przez nie wykluczony zostanie kluczowy zawodnik, może to diametralnie zmienić styl gry i szanse zespołu na sukces;
  • inne dane statystyczne – choć mogłoby się wydawać, że cyferki znaczą niewiele, tak naprawdę jest zgoła odmiennie, a są w stanie podpowiedzieć dużo na temat tego, jak uzdolniona jest drużyna. Czasem sytuacja w tabeli nie zawsze odzwierciedla rzeczywiste umiejętności – we wszystko wchodzi przecież jeszcze szczęście.

Analiza może być mniej lub bardziej skrupulatna. Znacznie lepiej podjąć się tej jak najdokładniejszej żeby obstawianie zakłady przez internet w końcu przyniosły nam spodziewany zysk.

2. Rzeczywiste zainteresowanie danymi rozgrywkami

Znacznie lepiej obstawia się ligę czy rozgrywki, które rzeczywiście nas interesują, a zatem po prostu te, które oglądamy z wypiekami na policzkach. Najlepsze firmy bukmacherskie mają bardzo bogatą ofertę zakładów i każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście do skutecznego obstawiania nie należy mieszać kibicowania – chyba, że obie te rzeczy jest się w stanie rozdzielić. Ważne, aby to nie przysłaniało logiki i samodzielnej analizy. Będąc zainteresowanymi rozgrywkami sami z siebie na bieżąco dowiadujemy się o kontuzjach i rzeczach czysto losowych, ale i jesteśmy na bieżąco z rzeczami mogącymi mieć wpływ na formę i morale konkretnych zespołów.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

3. Zwracanie uwagi na typy bukmacherskie z zewnątrz

Typy bukmacherskie są czymś, co sami chcemy stworzyć. Istnieje jednak wiele serwisów internetowych i miejsc, w których można znaleźć takie pochodzące od innych. Najlepiej jest odszukać te godne zaufania – takie, w obrębie których wypowiadają się specjaliści. Oczywiście, typów z zewnątrz nigdy nie możemy traktować nader wiążąco. Powinniśmy jednak móc na nich polegać, a one same w sobie powinny dawać nam wymierne podpowiedzi na temat obstawiania. Istotne jest, żeby typy były poparte solidną analizą. Tylko wtedy są dla nas wartościowe i potrafią pozwolić nam spojrzeć na obstawianie z nieco innej perspektywy.

4. Branie pod uwagę kursów bukmacherskich

Choć nie każdy o tym wie, polscy bukmacherzy bardzo często prezentują własne typy bukmacherskie. Robią to poprzez swoje kursy przyznawane konkretnym opcjom. Zasada jest prosta – im mniej pozwalają zarobić (im mniejszy kurs jest), tym bardziej uznają daną drużynę za faworytkę. Im większy jest kurs, tym mniejsze według nich prawdopodobieństwo na pozytywne rozwiązanie kuponu na daną opcję bukmacherską. Oczywiście, bukmacherzy nie są wszechwiedzący, a kursy ustalają ręcznie ich pracownicy. Potrafią one być jednak cenną wskazówką.

ewinner logowanie
Polski bukmacher eWinner – kod na bonus bez ryzyka

5. Wybór właściwego bukmachera

Rzeczą kluczową w skutecznym obstawianiu jest wybór właściwego bukmachera. Dlaczego ma on tak duże znaczenie w kontekście skuteczności (bo to, że wpływa na wygrane nie ulega wątpliwości)? Przede wszystkim dlatego, że istnieją bukmacherzy prezentujący informacje w sposób przystępny, ułatwiający analizę. Istnieją i tacy, którzy serwują nam całe mnóstwo przydatnych statystyk, pozwalając na jeszcze dokładniejsze przeanalizowanie wszystkiego, co chciałoby się przeanalizować. Dzięki takim operatorom można mieć wszystko w jednym miejscu, zamiast musieć przeczesywać Internet w poszukiwaniu kolejnych informacji. To nie tylko oszczędza czas, ale i ułatwia nabranie w tym wszystkim skuteczności.

Bukmacherzy, u których warto typować

Aby wybrać bukmachera, który ułatwi skuteczne obstawianie należy kierować się przede wszystkim jego sposobem prezentacji wszystkich informacji. Dobry bukmacher to taki, który robi to w sposób przejrzysty i przystępny. Oczywiście, przy wyborze operatora warto też patrzeć na jego ogólną solidność – kursy bukmacherskie, promocje i bonusy, pokrycie. Najlepiej jest jednak połączyć obie te rzeczy.

Bardzo dobrze na polskim rynku – zarówno pod kątem ogólnej solidności, jak i przystępności prezentowanych przez siebie informacji – radzą sobie bukmacherzy STS oraz Fortuna. Obaj zapewniają dostęp do całego mnóstwa rozmaitych statystyk, ale też stwarzają naprawdę atrakcyjne warunki do obstawiania. Co jednak ważne, w wielu przypadkach oferują też darmowe transmisje meczów, co w znacznym stopniu ułatwia skuteczne typowanie. Zwłaszcza takie w modelu LIVE.

5 / 5. Ocen: 4

betfan bonus bez depozytu

Zakłady bukmacherskie

NAJLEPSI BUKMACHERZY