Jak wybrać odpowiedniego bukmachera online?

Zakłady wzajemne cieszą się coraz większą popularnością – z każdym miesiącem coraz więcej osób upatruje w nich zarobku, ale też podniesienia emocji związanych z oglądaniem ich ulubionej ligi. Niezależnie od tego, jakiej dyscypliny sportowej dotyczą, u ich podstaw leży wybór właściwego bukmachera, który pozwoli właściwie wykorzystać budżet, jakim się dysponuje, ale i umożliwi sięganie po najatrakcyjniejszą, najszerszą i najbardziej zróżnicowaną ofertę. Jaki powinien być bukmacher, któremu powierzymy nasze środki? Na co zwracać uwagę przy dokonywaniu jego wyboru? O tym wszystkim opowiemy w naszym poradniku.

jak wybrać dobrego bukmachera
Jak wybrać odpowiedniego bukmachera online?

Legalność bukmachera to podstawa

Wybierając bukmachera dla siebie legalność musimy stawiać jako priorytet – nie chcemy grać w niezgodzie z literą polskiego prawa. Zgodnie z nowelizacją Ustawy Hazardowej z 2017 roku, legalny bukmacher to taki posiadający oficjalną licencję Ministerstwa Finansów. Obecnie na naszym rynku jest ich kilkunastu – jeśli mamy wątpliwości co do tego, którzy to są, wystarczy, że zajrzymy na oficjalną stronę rządową.

Oferta podstawowa

Jednym z czynników podstawowych, mających największy wpływ na wybór bukmachera dla nas, powinna być jego oferta główna. W jej obrębie musi znaleźć się dyscyplina, której obstawianie nas interesuje. Niezależnie od tego, czy będziemy chcieli typować piłkę nożną (ta jest pokrywana przez wszystkich buków w sposób praktycznie kompletnych), koszykówkę, e-sport czy siatkówkę, czy też którąś z bardziej niszowych dyscyplin – żużel, rzutki czy rugby. Zawsze powinniśmy mieć dostęp do wszystkich najpopularniejszych wydarzeń, lig i turniejów w ich obrębie.

Dobry bukmacher da nam możliwość obstawiania spotkań, które nas interesują zarówno w modelu przedmeczowym, jak i na żywo. Podczas gdy ten pierwszy jest tym oczywistym, bo najbardziej standardowym, drugi zazwyczaj prezentuje mocno ograniczoną paletę spotkań – upewnijmy się, że te „nasze” się w nim znajdują, zanim dokonamy wyboru.

140 PLN bez ryzyka od bukmachera STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Rzeczą kluczową są też kursy bukmacherskie – bardzo często różni bukmacherzy płacą inaczej za ten sam wynik w obrębie tego samego spotkania. Warto postawić na tego, który da nam po prostu najwięcej.

Uwaga! By zawsze korzystać z najlepszej oferty na konkretne spotkania, warto posiadać konta u co najmniej kilku bukmacherów, by rotować między nimi w zależności od tego, który z nich prezentuje najlepszą ofertę na nie.

Oferta bonusowa

Podstawą w walce o nowych klientów jest u bukmacherów oferowanie bonusu powitalnego – również i on może być dla nas bardzo ważnym czynnikiem przy dokonywaniu wyboru. Tutaj musimy zwracać uwagę na dwa aspekty: jego wartość i – często ważniejszy – sposób pozyskania. Bonusy od buków muszą dawać nam darmową gotówkę na grę na bardzo prostych do pojęcia, określanych regulaminem zasadach. Najbardziej popularną jego formą jest bonus od pierwszej wpłaty, najczęściej po prostu ją podwajający.

Wybierając bukmachera patrzmy też na to, jakie promocje oferuje on swoim stałym użytkownikom. Fortuna na przykład daje dostęp do atrakcyjnego programu lojalnościowego, dającego możliwość zyskiwania na każdym dokonanym zakładzie, niezależnie od tego, czy wciąż jest się uważanym za nowego użytkownika.

poker online bez depozytu
Betgames STS – legalne gry karciane z bonusem bez depozytu

Metody płatności

Jednym z najważniejszych czynników mających wpływ na to, jak atrakcyjny jest dla nas bukmacher, są metody wpłacania pieniędzy na nasze wirtualne saldo. Podczas gdy bowiem polskie prawo zmusza bukmacherów do dokonywania wypłat wyłącznie za pośrednictwem konta bankowego, nie narzuca modelu doładowywania salda. Tutaj zasada jest prosta: im więcej form płatności oferuje bukmacher, tym lepiej dla niego. Podstawą jest przyjmowanie płatności tradycyjnym przelewem (idealna opcja dla osób dysponujących gotówką), kartą płatniczą oraz systemami szybkich płatności. Te ostatnie dają dostęp do mnóstwa banków, których używa się bezpośrednio do złożenia depozytu.

Coraz popularniejsze są też elektroniczne portfele – PayPal, Skrill czy Neteller. Ten ostatni pozwala płacić chociażby bitcoinami. 

Strona internetowa

Podobnie, jak w wielu aspektach życia codziennego, również w przypadku bukmachera często liczy się pierwsze wrażenie. Strona internetowa bukmachera jest jego wizytówką i czymś, co ma znaczący wpływ na komfort naszego korzystania z jego usług. Przykładowo na stronie www.sts.pl najlepszy Polski bukmacher doskonale poradził sobie ze swoją witryną. Najlepsza strona internetowa to taka, która jest czytelna i intuicyjna, a której kolorystyka nie razi w oczy. Prawidłowe zaprezentowanie oferty jest równie ważne, co ona sama w sobie.

Aplikacja mobilna

W dzisiejszych czasach, kiedy to coraz częściej sięga się po telefony komórkowe do wykonania czegokolwiek, oczekuje się, że również bukmacherzy będą oferowali możliwość korzystania z nich do składania zakładów. Dobra aplikacja mobilna to taka, która działa z systemem operacyjnym naszego telefonu, a która jest w pełni samodzielna, a zatem pozwala na korzystanie z każdego aspektu oferty danego bukmachera, ale i na zarządzanie własnym kontem (w tym jego doładowywanie i wypłacanie zgromadzonych na nim środków). Przy okazji dobrze byłoby, żeby działała szybko i sprawnie, ale też wyglądała przyjaźnie.

0 / 5. Ocen: 0

betfan bonus bez depozytu

Zakłady bukmacherskie

NAJLEPSI BUKMACHERZY