Jak obstawiać piłkę nożną u polskich bukmacherów?

Piłka nożna jest sportem, który w Polsce uważany jest za najpopularniejszy, a któremu w całości przypisuje się tak szybki rozkwit branży zakładów wzajemnych. Faktem jest, że na jej obstawianie decyduje się niemal co drugi obstawiający. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak powinien to robić, by być w tym skutecznym. Na tym właśnie skupimy się w naszym poradniku. Wyjaśnimy, jak tworzyć skuteczne typy bukmacherskie i dążyć do tego, by przynosiły jak najwyższe wygrane.

jak obstawiać u bukmachera piłkę nożną
Jak obstawiać piłkę nożną u polskich bukmacherów?

Typy bukmacherskie na piłkę nożną – jak budować te skuteczne?

Obstawianie piłki nożnej może wydawać się proste. Taki stereotyp utrwalił się przede wszystkim ze względu na jego popularność. Rzeczywiście, pozornie może nie być w tym nic trudnego – z tym jednak, że inaczej ma się sprawa ze skutecznym obstawianiem zakładów (a zatem takim przynoszącym prawdziwe wygrane). W tej sytuacji należy podejść do tego rozsądnie i z uwagą. Poniżej prezentujemy kilka naszych porad, które to ułatwią.

1. Dokładnie analizujmy wszystko to, co tylko się da

Jak najbardziej szczegółowa analiza spotkań piłkarskich to podstawa w obstawianiu tego sportu. Ułatwiają ją legalni bukmacherzy, dając dostęp do rozbudowanych statystyk – zawodowi typerzy chętnie z nich korzystają. W jej trakcie warto zwrócić uwage między innymi na:

  • formę zespołów,
  • sytuację w tabeli ligowej / turniejowej,
  • mocne i słabe punkty drużyn,
  • historyczne mecze obu zespołów (oraz ich passę).

140 PLN bez ryzyka od bukmachera STS

Kod promocyjny: BETONLINE

2. Wybierzmy jedną ligę lub rozgrywki

Najlepsi bukmacherzy posiadają w swojej ofercie nawet kilkadziesiąt lig piłkarskich z całego świata, ale i turniejów rangi międzynarodowej – klubowych i reprezentacyjnych. Nie warto starać się obstawiać wszystkiego tego, co jest możliwe do obstawienia. Zdecydowanie rozsądniejsze jest zastosowanie metody małych kroczków. Najpierw więc warto skupić się na jednej lidze, dopiero po opanowaniu jej do perfekcji dodając do tego kolejną. Choć wszyscy legalni bukmacherzy zachęcają do jak największej ilości zakładów, należy tu zdać się na własny rozsądek.

3. Oglądajmy mecze

Piłka nożna jest dyscypliną specyficzną – taką, w której zwykle nie pada wiele bramek, a w której wiele elementów składowych przyczynia się do ostatecznego kształtu i wyniku meczu. Oglądanie jak największej liczby spotkań pozwoli najbardziej wymiernie ocenić formę każdego z zespołów, ale też umożliwi znalezienie ich mocnych oraz słabych stron oraz dokonanie samodzielnej oceny tego, czy będą one miały szansę na sukces.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jest z tego jeszcze jeden plus: transmisje piłki nożnej są opatrywane profesjonalnym komentarzem, z którego można wynieść sporo ciekawych i przydatnych informacji. Na to również należy zwrócić uwagę. Wybrani polscy bukmacherzy pozwalają na oglądanie transmisji w obrębie ich serwisów internetowych. Niemal każdy dobry bukmacher oferuje swoim graczom taką możliwość – są to między innymi STS, Fortuna, Forbet czy Betclic.

4. Przeglądajmy typy bukmacherskie z zewnątrz

W Internecie istnieje sporo miejsc, w których przedstawiane są typy na dziś (ale nie tylko). Fora i grupy dyskusyjne, portale sportowe i wreszcie serwisy o tematyce bukmacherskiej – tam wszędzie można je znaleźć. Ważne jednak, aby zwracać uwagę na takie miejsca, w których prezentowane są nie tylko one, ale i gruntowna analiza, która doprowadziła do ich powstania. Tylko wtedy będą one rzeczywiście wartościowe i godne wzięcia pod uwagę. Warto też pamiętać, że nie należy podążać za nimi na ślepo. Można je wziąć pod uwagę i traktować jako część własnej analizy. Przenoszenie ich na swoje kupony 1:1 może się jednak okazać błędem.

darmowy bonus bukmacherski sts
Darmowy bonus bez depozytu – Kod promocyjny na 29 PLN: BETONLINE

5. Wybierzmy odpowiedniego bukmachera

eWinnerSTSFortuna – w naszym kraju oprócz nich działa kilkunastu innych bukmacherów. Choć mogłoby się wydawać, że ich wybór może wpływać na ewentualne wygrane, a nie na skuteczność, jest to błędne stwierdzenie. Tak naprawdę bowiem najlepsi bukmacherzy dostarczają mnóstwa narzędzi do budowania skuteczności w obstawianiu piłki nożnej. Dogłębne statystyki, funkcjonalna aplikacja mobilna, możliwość przeglądania historycznych meczów, ale i darmowe transmisje meczów to tylko wybrane z nich. Wybór ten ma zatem spore znaczenie.

Czy i kiedy warto typować piłkę nożną?

STSeWinnerFortuna – można śmiało powiedzieć, że absolutnie wszyscy polscy bukmacherzy pozwalają na obstawianie piłki nożnej. Nie ma się zresztą czemu dziwić – to ona przynosi im zdecydowanie najwięcej korzyści i to ona cieszy się w naszym kraju największą popularnością. Czy jednak zawsze opłaca się ją obstawiać? Okazuje się, że nie – przynajmniej jeśli liczy się na dużą skuteczność w tymże obstawianiu oraz wysokie wygrane.

Konkretnych spotkań nie warto obstawiać w momencie, w którym nie jest się w pełni przekonanym co do odpowiedniego przygotowania się do tego. Jeżeli chce się być skutecznym typerem, nie można bazować na intuicji – trzeba za to polegać na faktach, skutecznej analizie. Przede wszystkim trzeba być pewnym swojego wyboru. Piłki nożnej nie warto też obstawiać w momencie, gdy ma się do czynienia z bardzo niewielkimi kursami (a zatem przy stawianiu na pewniaki). Ryzyko zawsze istnieje, a w tej sytuacji szansa na wysoką wygraną jest raczej mizerna. Tutaj jednak zawsze można sięgnąć po inny rynek na zakłady, który będzie opatrzony lepszymi kursami. Zakłady bukmacherskie na piłkę nożną to w końcu nie  tylko stawianie na przewidywanego zwycięzcę, ale też na wiele zdarzeń w obrębie konkretnego spotkania.

5 / 5. Ocen: 4

betfan bonus bez depozytu

Zakłady bukmacherskie

NAJLEPSI BUKMACHERZY