Jak grać u bukmachera?

Dla wielu osób granie u bukmachera może się wydawać bardzo ryzykowne. To prawda, że jeśli nieodpowiednio podejdziemy do gry, możemy więcej stracić, niż zyskać. By dawała ona realną frajdę, trzeba zastosować się do kilku ważnych zasad i pamiętać o nich przy każdym kolejnym kuponie. W Polsce jest wielu ludzi, którzy czerpią radość z gry. Wiele z nich umieszcza swoje typy na wszelkiego rodzaju portalach i grupach. Cały biznes jest też reklamowany przez znanych dziennikarzy sportowych, którzy chętnie dzielą się swoimi typami.

Traktuj grę jak zabawę

Przede wszystkim raczej nie należy taktować zakładów bukmacherskich jako formy zarobku. Dotyczy to szczególnie początkujących graczy, którzy myślą, że obstawianiem spotkań zarobią na życie. Bardziej doświadczeni typerzy czasami zarabiają na bukmacherce, ale nawet im zdarza się porażka. Gra nie powinna być więc głównym źródłem dochodu, a jedynie sposobem na relaks i zastrzyk adrenaliny, której z resztą potrzebuje każdy mężczyzna. Śledzenie wydarzeń, które obstawiliśmy jest jeszcze bardziej emocjonujące, gdy w grę wchodzi żywa gotówka.

Ustal limity na grę

Ustalenie limitów to jeden z najważniejszych elementów odpowiedzialnej gry. Najlepiej zrobić to jeszcze przed rozpoczęciem przygody z bukmacherką. Wyznaczenie sobie limitu kwoty, którą możemy stracić sprawi, że nigdy nie przegramy więcej, niż sobie założyliśmy.
Kwota 100 złotych miesięcznie będzie dobra dla początkujących graczy. Nie jest ona majątkiem, a ewentualną stratę można jeszcze jakoś przeżyć, o ile oczywiście nie jest się w ciężkiej sytuacji finansowej. Wtedy niezwłocznie należy przerwać grę i spróbować wyjść z problemów w inny sposób, bo brnięcie w konieczność wygranej dla odbicia się na pewno nam nie pomoże.

Zbyt wiele typów to sposób na porażkę

Wielu graczy kusi, by obstawić na kuponie zbyt dużą liczbę meczów. Kilka złotych więcej już działa na wyobraźnię i sprawia, że chcemy więcej. Sądzimy, że kolejny mecz na pewno nie sprawi, że kupon nam nie wejdzie. Niestety to prosta droga do przegranej, ponieważ dodanie kolejnego wydarzenia może skutecznie zniweczyć naszą szansę na wygraną. Najlepiej obstawiać tylko te mecze, których wyników jesteśmy w miarę pewni. Oczywiście, nikt nie jest jasnowidzem, a przewidzenie konkretnych rezultatów dla każdego może być trudne. W każdej ligowej kolejce jest jednak kilka takich spotkań, gdzie w miarę łatwo przewidzieć wyniki. Wystarczy wybrać 2-3 z nich, umieścić je na kuponie i spróbować zagrać za nieco wyższą stawkę. Może okazać się, że wygramy nawet trzykrotność sumy, którą włożyliśmy.

Dobra analiza

Wielogodzinna analiza spotkań to coś, czym zajmują się profesjonalni i doświadczeni typerzy. Jeśli jednak dopiero zaczynamy swoją przygodę z graniem, to już poświęcenie na nią kilkunastu minut da nam sporą przewagę. Warto sprawdzić, w jakiej formie są obecnie drużyny, których mecze zamierzamy obstawić. Ważne jest też skupienie się na liczbie zdobywanych i traconych bramek, bo to może pomóc nam w realnej ocenie sytuacji.