Czy każdy może być zawodowym typerem?

Każdej osobie początkującej marzy się zostanie zawodowcem. I to w całkiem niedalekiej przyszłości. Czy jednak jest to taki „łatwy kawałek chleba”, jak może wydawać się na samym początku? Czy każdy nadaje się do wykonywania na pełen etat tego zawodu?

jak zostać zawodowym typerem
Czy każdy może być zawodowym typerem?

Kim jest zawodowy typer?

Zawodowych typerów (w naszym kraju) nie ma zbyt wielu. To zaledwie mały odsetek wszystkich grających w firmach bukmacherskich. Szacuje się, że tylko kilka procent zarabia regularnie, około połowa wychodzi na zero, a reszta systematycznie przegrywa. Zawodowy typer jest oczywiście członkiem pierwszej grupy. Dobry specjalista posiada ponadprzeciętne umiejętności, które pozwalają mu regularnie pomnażać oszczędności w firmach bukmacherskich. Jest to osoba, która najczęściej utrzymuje się tylko z wygranych na tej płaszczyźnie. Coraz częściej można jednak zaobserwować, że gracze z tej najwyższej półki dywersyfikują swoje zyski. Nie tylko wygrywają pieniądze w firmach bukmacherskich. Dodatkowo sprzedają typy, prowadzą własne strony internetowe, gdzie podają cenne wskazówki itp. Nie jest tak, że zawodowiec za każdym razem wygrywa. Nie jest to zatem typer, który ma skuteczność 100%.

Takich osób nie ma. Odpowiednie zarządzanie własnym kapitałem, czasem, dobrze dobrana strategia itp. pozwalają jednak osiągać satysfakcjonujące zyski. O tym, że nie jest to łatwe świadczy fakt, że zazwyczaj typerzy z tej grupy nie wiążą całego swojego życia zawodowego właśnie z tym tematem. Większość chce po prostu zarobić na tyle dużo, by po kilku, kilkunastu latach nie martwić się o swój dalszy los. Inni zaś przenoszą się po pewnym okresie do zupełnie innej branży. Nie da się bowiem ukryć, że bycie zawodowcem to bardzo wymagający zawód. Nie jest to praca, jak na zwykłym etacie, np. od 07:00 do 15:00 (od poniedziałku do piątku).

140 PLN bez ryzyka od bukmachera STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Nie są to jednak jednocześnie wakacje, jak niektórym może się wydawać. Pokusimy się o stwierdzenie, że zawodowcy pracują nawet więcej, a na pewno są nierzadko bardziej wyczerpani. Wszak od ich zaangażowania zależy to, czy coś wygrają na koniec miesiąca. W zwykłej pracy mamy stałe wynagrodzenie. Tutaj tak naprawdę nigdy do końca nie jest wiadome, czy coś wygramy czy jednak nie.

Jakie cechy są tutaj niezbędne?

Bycie zawodowcem na pewno nie jest łatwe. Z jednej strony taka „praca” jest wyjątkowo ciekawa. Osoby interesujące się sportem mogą cały czas być obok tego wszystkiego. Z drugiej strony taki zawód jest trudny. Co jest w ogóle niezbędne, by być zawodowcem? M.in. liczy się wiedza dotycząca sportu. Powinna być ona jednak ponadprzeciętna. Nie wystarczy wiedzieć, że np. FC Barcelona i Real Madryt to najlepsze kluby w Hiszpanii itp. Należy widzieć to, czego inni nie widzą. Aby regularnie wygrywać pieniądze w zakładach bukmacherskich, trzeba toczyć zażarte boje z bukmacherami. A szczególnie z osobami wystawiającymi kursy. Są to prawdziwi specjaliści, szczególnie dobrzy bukmacherzy takich zatrudniają.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Zawodowiec musi być zaś od nich lepszy. Liczy się zatem bardzo duża wiedza oraz chęć do jej systematycznego poszerzania. Co jeszcze jest tutaj ważne? Na pewno doświadczenie. Im więcej stażu w tej branży, tym większe szanse na regularne pokonywanie buków. Zawodowiec nie obejdzie się bez żelaznej psychiki. Samo to, że wypłata na koniec miesiąca to jedna wielka niewiadoma sprawia, że nie każdy nadaje się właśnie do tej specjalizacji. Zazwyczaj zawodowcy sporo zarabiają. Obracają zatem dużymi sumami. Nie mogą pozwolić sobie na to, by emocje brały górę.

Liczy się zatem na pewno opanowanie i kierowanie się wcześniej ustalonym planem. Fachowcy muszą być dobrze zorganizowani i powinni wiedzieć, jak przetwarzać dostępne informacje. Obecnie dostęp do nich nie jest trudny, ale tylko niektóre wiadomości powinny być brane pod uwagę w czasie selekcji wydarzeń sportowych, politycznych itp.

Nie można zadowalać się stanem obecnym

Są branże, w których człowiek uczy się cały życie. Chodzi np. o lekarzy. Powstają coraz to nowsze metody, można korzystać z wydajnych urządzeń itp. W bukmacherce też nie można jednak spoczywać na laurach. Byłaby to bowiem droga, która nie doprowadziłaby Ciebie do niczego dobrego. Profesjonalny gracz zakładów bukmacherskich musi mieć bardzo dużo wiedzy (nie tylko na temat danej dyscypliny, ale także odnośnie matematyki, psychologii). Nie może jednak na tym poprzestawać. Jeśli chce systematycznie zarabiać przez kilka, kilkanaście lat (bo nie ma typerów, którzy poświęcają bukmacherce całe życie), to musi regularnie się rozwijać.

betfan typowanie bez podatku
Darmowe zakłady bez ryzyka u Polskiego bukmachera Betfan

W samym sporcie (w porównaniu do poprzedniego wieku) nastąpiło wiele zmian. Nawet roszady w regulaminach mają wpływ na typowanie konkretnych wydarzeń. A przecież ciągle zmieniają się zawodnicy, trenerzy, wprowadzane są nowe taktyki itp. Jeśli chcesz być kiedyś zawodowym typerem, to musisz mieć tego świadomość. Liczy się zatem to, by regularnie pooprawiać posiadane kwalifikacje.

Nie wszyscy nadają się na zawodowców

Taka jest smutna prawda. Nie każdy może być kardiologiem, nauczycielem, muzykiem itd. Nie każdy może być też zawodowym typerem. W związku z tym trzeba naprawdę kilka razy zastanowić się, zanim podejmiesz decyzję o wstąpieniu na tę ścieżkę. Oczywiście, można tutaj sporo wygrywać, ale na pewno nie jest to łatwa sprawa.

5 / 5. Ocen: 4

betfan bonus bez depozytu

Zakłady bukmacherskie

NAJLEPSI BUKMACHERZY